14 Mart 2014 Cuma

AQUAS PEDİCURE İLE BİR HAFTADA BEBEK TOPUKLAR!...

Merhabalar herkese,
Bugün ki yazımda sizlere ayak bakımı için çok güzel ve pratik bir üründen bahsedeceğim.Üründen bahsetmeden önce markayı kısaca tanıtmak gerekirse;aQuas Markası;'Cildinize Su Kadar Gerekli'sloganıyla yola çıkmış ve cildimizin suya neden ihtiyaç duyduğu sorusunun cevabını bulabileceğimiz nitelikteki ürünlerden oluşan oldukça iyi bir marka.Şöyle ki;Su cilt için mutlak gerekli bir yapı taşıdır. Su cildin yapılanmasında görev aldığı gibi besinlerin taşınmasında ve cildin nemlenmesinde kullanılır. Vücudun su döngüsü ciltte meydana gelmekte ve bu döngü sırasında ciltten su kaybı olmaktadır. Bu döngü sırasında su kaybetmek normal olsa da cildin daha sağlıklı ve canlı olabilmesi için cilde bakım yapmak ve cildi korumak gerekir. 
aQuas suyun cilt için önemi bilmekte ve cilde daha fazla su taşınmasına yardımcı olarak sağlıklı, canlı ve dokunulası bir cilt yaratmayı hedeflemektedir. Su cilt için çok önemli bir besin olmasının yanında taşıdığı besinler ile de cilde hayat vermekte ve normal fonksiyonlarında çalışmasını sağlamaktadır. 
Cildin nem ihtiyacı yaşa, cinsiyete, fiziksel aktiviteye, iklime ve beslenmeye göre değişiklik gösterir. Cilt yaşlandıkça kurur ve canlılığını yitirir. aQuas, cilt için çok faydalı mineralleri içeren Atlas okyanusunun yüzlerce metre altından yeryüzüne ulaşan hidro termal suları cildinizle buluşturuyor.Markanın yüz ve cilt için gerekli birçok ürün çeşidi bulunuyor.Benim size bahsededeceğim ürün ise aQuas Pedicure... 
aQuas Pedicure ayak ve topuk bakımı yapmak, ayak ve topuk derisini yenilemek, pürüzsüz, yumuşak ve dayanıklı bir ayak dokusu oluşturabilmek için geliştirilmiş ayak ve topuk bakım kremi setidir.
Benzer içerikli ama farklı konsantrasyonlarda 12 aktif bileşik içeren Dünyadaki en gelişmiş ayak ve topuk bakım ve yenileme terapi setidir.
İçerisinde yüksek oranlarda AHA* serisinden olan Glikolik asit ve Laktik asidin yanı sıra, cilde bakım yaparak cildi yenileyen 10 aktif bileşik daha içerir. 
Çatlak topuklar, nasır ve ayakta meydana gelen sorunlar yaşam kalitesini düşürür. 
aQuasPedicure çatlak topuklar ve ayak bakımı için yoğunlaştırılmış, hızlı etkili formülü ile kısa süre içerisinde bebek topuklarına kavuşmanıza yardımcı olur.Yaz aylarına yaklaştığımız zamanlarda ayak bakımına herzamankinden daha fazla özen gösteririz.

Oysa ki ayak sağlığı her zaman ikinci değil birinci planda tutulması gerekli vücudumuzun en ağır işçileridir.Vücudumuzun  bütün yükünü taşıyan ayaklarımıza gerekli özen gösterilmeli ve bakımı yaz kış demeden ihmal edilmemelidir.Yazın güzel görünümlü ayaklara sahip olmayı şık sandaletlerin içinde güzel topuklarla ve güzel pedikürlü ayaklarla dolaşmayı her kadın ister fakat unutmamamız gereken bir şey var ki o da kışın/soğuk havalarda cildin üst tabakası daha kalınlaşacağından bunu önlemek için haftada 2 gün peeling yani fiziksel soyma uygulaması yapılmalıdır.Ayrıca kışın gerekli özeni gösterirsek yaza da bakımlı sağlıklı ayaklarla girmiş oluruz :)aQuas Pedikure evde kendimize rahatlıkla uygulayabileceğimiz bir ürün ve sonuçlar inanılmaz.Sonuçları size daha net bir şekilde belirtmek için ürünü 2 haftadır kullanıyorum benim ayaklarımda ki şikayetim ayak bileğime yakın bir bölümünde oluşan sertlik ve kuruluktu.Bu sorunum için kullanmadığım denemediğim krem ve bitkisel yöntem kalmadı.Sağ ayağımdaki sorun daha az olduğundan orada oluşan kalın tabaka sertlik diğer müdahelelerimle azalmıştı yalnız sol ayağımda bu durum bir türlü geçmiyordu.Peelingler vs pek çok ürün kullanıyor ve sürekli nemli tutuyordum.Doktora gittiğimde excipial ve içinde üre olan ve deriyi soyma özelliği olan  bir krem vermişti onu kullandım o bile sorunumu gidermedi.Neyse ki aQuas'ın bu ürünüyle tanıştım ve bu sorunum kısa bir sürede yok oldu.Şu ana kadar kullandığım en iyi ürün  ölü deriyi soydu ve deriyi yumuşacık yaptı.Bence ürünvücuttaki  diz,dirsek gibi kalınlaşmış deride de kullanılabilir.Ürünün vadettiği gibi özellikle  topuklarda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.Topukları o şipşirin minik ayaklı bebeklerin çok sevdiğim topukları gibi yumuşacık ve pürüzsüz yapıyor.Bunu nasıl mı yapıyor;Süper Aktif AHA (alfa hidroksi asitler) sayesinde :)
Alfa Hidroksi Asitler toksit olmayan organik asitlerdir ve ciltte doğal peeling amaçlı kullanılmaktadır. En sıklıkla kullanılanları Glikolik ve Laktik asitlerdir. AHA’lar çoğunlukla yaşlanma karşıtı ürünlerde kullanılır. Cildin yaşlanma bulgularının giderilmesinde, kırışıklıkların azaltılmasında, cildin ölü tabakasının uzaklaştırılarak cildin canlandırılmasına yardımcı olurlar. Cildin nem tutma kapasitesini arttırırlar. Cildin elastikiyetini arttırarak cildin daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurlar. ben bu AHA leri çok seviyorum.Yalnız kullandığımız alan topuklar ve de ayaklar olduğundan çok fazla dikkat etmesekte olur fakat ürünü yüzümüz için kullanacaksak mutlaka gece kullanmamız gerekiyor ya da güneşe çıkmamız gerekiyorsa o gün mutlakayüksek koruma faktörlü  güneş koruyucu krem kullanmamız gerekiyor aksi takdirde yüzümüzde lekelenmeye neden olabiliyor.
aQuas Pedicure'ün kullanımı çok basit ve bana göre çok zevkli.aQuas Pedicure iki farlkı üründen oluşuyor.
1. Sertleşmiş Topuklara Özel Hızlı ve Yoğun Bakım Kremi
Yoğun ve çok hızlı topuk ve ayak bakımı yapmak için geliştirilmiştir. Terapinin birinci basamağını oluşturmaktadır. İlk 3 gün sabah akşam uygulanır. Eğer yoğunlaştırılmış etkinin devam ettirilmesi isteniyorsa birinci tüp bitene kadar yoğun terapi devam ettirilebilir. Bu birinci tüp ile terapi sıklığı sabah akşam uygulama yerine 4. günden itibaren günde bir kere uygulamaya indirilebilir.Ben ürünü topuklarımda çok problem olmadığından 3 gün kullandım.Daha yoğun etki etmesi için ayaklarımda tüp bitene kadar kullanmaya devam ettim.2. Günlük ayak ve Topuk Bakım Kremi
Yoğun bakım ardından idame bakım yaparak terapinin uygun şekilde devam ettirilmesini sağlar. Günde bir veya iki kere uygulanabilir. Her iki tüp bittikten sonra ayak bakımı istenilen seviyeye ulaşır. Eğer devam edilmek isteniyorsa Günlük Ayak ve Topuk Bakım Kremi alınarak terapi uzatılabilir.Gece yatmadan önce uygulamanızı mutlaka öneririm sabah uyandığınızda ürünün etkilerini kesinlikle farkediyorsunuz.Bu ürünü gece/gündüz günde iki kez uygulayabilirsiniz fakat bu  ve bunun gibi benzer ürünleri özellikle  gece uygulanmasını tavsiye ederim nedeni  gece hücre yenilenmesinin daha aktif olması nedeniyle ürünün etkilerini daha hızlı görmenizi sağlayacaktır.Gündüz unutmamalısınız ama gece kullanmaya  daha özen göstermelisiniz.Ürünün kokularına da değinmek istiyorum.İki üründe harika kokuyor yalnız ikinci ürün olan bakım kreminin kokusu çok daha güzel.Kıvamı,yoğunluğu(yapısı) da krem gibi değil daha losyon tarzında ve çabucak emiliyor kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor.aQuas Pedicure Ayak ve Topuk Terapi Seti içeriğindeki 10 farklı bileşen ise şunlar;
Niasinamid (Vitamin B3): Cildin hızlı bir şekilde tamir edilmesine ve cildin bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine yardımcıdır.
Pantenol (Vitamin B5): Ciltteki tahrişlerin hızla giderilmesine, cildin uzun süre nemli kalmasına ve cildin yatıştırılmasına yardımcıdır.
Vitamin A: Cildin yenilenme hızını arttırır.
Vitamin E: Ciltteki yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine, cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirerek cildin canlı kalmasına yardımcıdır.
Üre: Cildin doğal nemlendirme faktörlerinden biridir. Tahrişleri önler ve cildi yatıştırır. Cildin yenilenme potansiyelini arttırır.
Sorbitol: Cildin su ve nem tutma kapasitesini arttırır. Cilt yenilenmesine yardımcıdır.
Mentol: Anti bakteriyel ve anti fungal özelliklere sahiptir. Doğal kokusu ile ayakların güzel kokmasını sağlar.
Gliserin: Cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirir. Yara iyileşme hızını arttırır. Cildin pürüzsüz ve canlı bir yapıda kalmasına yardımcı olur.
Prunus amygdalus dulcis (tatlı badem) yağı: Cilt bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine, cildin yatışmasına yardımcıdır.
Olea europa (zeytin) yağı: Güçlü bir cilt koruyucudur. Cildi yatıştırır. Cilt dejenerasyonuna karşı koyar.
Sizde sağlıklı bakımlı ayaklara kavuşmak isterseniz veya ayaklarınızda benim sorunum gibi sorunlarınız varsa topuklarınız bebek topukları kadar yumuşacık olsun isterseniz evinizin rahat ortamında gerçekten terapi olacak şekilde bu harika ürünü kullanmalısınız.Okuduğunuz,zaman ayırdığınız için çok teşekkürler,umarım sizin için yararlı bir yazı  olmuştur.Yeni yazılarımla  tekrar  görüşmek üzere sağlıcakla kalın.
SEVGİLERİMLE!..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder